Futsalisti ve ŠkoFL7 postupují do druhého kola

V úterý 31. října 2023 se ve sportovní hale v Hustopečích odehrálo úvodní kolo Školské futsalové ligy 7, které se letos účastníme už potřetí v řadě. Kromě našeho výběru a domácí ZŠ Komenského, Hustopeče se turnaje zúčastnilo ještě družstvo z Kobylí.

Hrálo se každý s každým 2x15 min systémem 4+1 s platnými pravidly futsalu. Úvodní zápas obstaraly Hustopeče s Kobylím, poměrně jednoznačný zápas skončil výsledkem 6:0 pro domácí mužstvo.

My jsme v prvním zápase narazili na Hustopeče, které mělo opravdu šikovné kluky a jejich hra se jevila velice kompaktně. Soupeře jsme zaskočili povedeným úvodem, o vedení 2:0 se postaral David Doležal s Filipem Skoupým. Pak už ale začal hrát více s míčem soupeř, který ještě do přestávky srovnal na 2:2. Po změně stran už padla pouze jedna branka, bohužel do naší sítě. Naše šance zůstaly nevyužity, proto jsme si to s Kobylím rozdali o přímý postup do druhého kola.

Úvod zápasu opět patřil nám, první gól opět vstřelil David Doležal. Po krásné akci zvýšil naše vedení Lukáš Novotný, který se ve druhé půli trefil ještě jednou. Branku obstarali i Patrik Mitvalský po krásné střele ze standardní situace a rovněž Nicolas Malega. Výsledek 5:0 znamenal náš postup do druhého kola, které se odehraje někdy koncem listopadu.

Klukům gratulujeme k pěkným výkonům a přejeme hodně štěstí v dalších bojích!