Čtyři družstva ze Slovácké v krajském kole ATLETICKÉHO ČTYŘBOJE

V okresním kole Atletického čtyřboje si všechna naše družstva vybojovala postup do kola krajského, které se konalo v pátek 13. října v Brně.

Na hřišti ZŠ Laštůvkova v brněnské Bystrci si nejlépe vedli starší žáci, kteří zvítězili s výrazným bodovým rozdílem (1023 b.) před ostatními týmy a zajistili si účast v republikovém finále. Hlavní oporou našeho týmu byl podobně jako v předchozím ročníku Lukáš Drobilič, který vyhrál i soutěž jednotlivců (60 m: 7,61s – koule: 11,25 m – výška: 185 cm - 1 km: 3:08,96 min. – 4boj: 2488 b.).

Skvělé výkony předvedla i obě družstva žákyň, která se ve svých kategoriích umístila na druhé pozici ve velmi těsném bodovém rozdílu za vítězkami, mladší o 90 b. a starší o pouhých 27 b. Individuální stříbrnou medaili získala všestranná atletka Tamara Mank (60 m: 8,64 s – kriket: 24,43 m – výška: 140 cm – 600 m: 1:58,60 min. – 4boj: 1874 b.).

Družstvo mladších žáků bylo tentokrát oslabeno o některé tradiční opory, ale i tak bojovalo statečně a obsadilo páté místo.

Všem závodníkům gratulujeme za skvělé osobní výkony a za umístění družstev.