příspěvková organizace
Ředitel školy: Mgr. Iva Jobánková
ijobankova@slovacka.cz | 519 361 282
IČO: 60680709

Facebook ZŠ SlováckáYouTube kanál ZŠ Slovácká
Erasmus

Ocenění společnosti Scio ROP Jihovýchod - Revitalizace sportovního areálu ZŠ Slovácká
SMART vzorová škola eko-zoo.com
K-centrum Břeclav Happy Snack
Projekt Comenius Škola pro demokracii
LVK Rakousko - Nassfeld PDF Tisk Email
17. leden 2010

Rakouský Nassfeld 2010 je minulostí

V termínu 17. 1. - 21. 1. 2010 se žáci ze sportovních tříd zúčastnili výběrového kurzu do rakouského zimního střediska Nassfeld.

1. den

Cesta z Břeclavi do Nassfeldu trvala cca 7 hodin. Rychlé ubytování a večeře ve stylové restauraci, večer důležité info pro celý zájezd a hlavně zopakování pravidel "FIS" všem zúčastněným, rozdělení do družstev.

2. den

Zatažená obloha, sjezdovky trochu přimrzlé, teplota -7 °C, terén se hodně ztrácel ve světle a tak to nebylo nic moc, chlapecké družstvo vedl pan učitel Herman, dívkám velel pan učitel Klim. Polední klid na hotelu a odpoledne znovu na opuštěné sjezdovky. jezdilo se nahoru dolů.

3. den

Zcela azurová obloha, teplota -8 °C, od 9:00 hodin výcvik, v 11:00 hodin společný sjezd nejdelší sjezdovkou (7,5km), krátké volno a oběd v hlavní budově lanovky. Odpoledne znovu jezdění ve družstvech. Večer saunování a regenerace v hotelovém bazénku.

4. den

Opět azurově modrá obloha, teplota -6 °C, změna vedoucích, přejezd na italskou stranu sjezdovek, vynikající sníh a neúnavné jezdění všech družstev. Odpoledne chlapci nacvičovali s panem učitelem Hermanem jízdu v boulích a dívky carving s panem učitelem Klimem. Večer saunování a bazének přímo v hotelu.

5. den

Pro změnu azurové nebe, chlapci procvičovali s panem učitelem Hermanem carving a krátký oblouk, dívky jezdili s panem učitelem Klimem, teplota -5°C, sjezdovky rovné jako stůl a tak znovu krásné sjezdování, ale volnější tempo vzhledem ke stoupající únavě. Oběd na horské chalupě a dolyžování posledního odpoledne. Rychlé naložení a odjezd domů. Cesta na ledě a za neustálého sněžení trvala cca 9 hodin.

Hodnocení

Všichni se vrátili v plném zdraví se spoustou zážitků ze skvělých lyžařských terénů.

Chlapecké družstvo nalyžovalo za 4 dny téměř 250 km sjezdovek, což hovoří za vše.

Fotogalerie

Přejít do fotogalerie Skoč na začátek stránky