Školní přebory v plavání

V pondělí 12. 12. 2022 se konal na krytém bazénu každoroční přebor v plavání, kterého se tentokrát zúčastnilo celkem 59 závodníků.

MLADŠÍ DÍVKY

Žáci 6. a 7. ročníků se utkali v závodě na 25 m volným způsobem. Závod byl rozdělen na rozplavby a finále, takže každý závodník plaval dvakrát.

Mezi děvčaty si ve velmi těsném finálovém souboji vybojovala prvenství Tereza Průdková (14,41 s v rozplavbě), druhé místo získala Natálie Uhrová (14,64 s v rozplavbě) a třetí místo v konkurenci 21 závodnic urvala Nela Holobrádková (17,78 s).

MLADŠÍ CHLAPCI

V kategorii mladších žáků o medaile bojovalo 19 chlapců. V této kategorii byl ke zhlédnutí zajímavý souboj ve finále o 2. a 3. místo. Z titulu se nakonec radoval Martin Beránek      (16,86 s v rozplavbě) před Michalem Šnajdrem (18,46 s) a Tomášem Dvořákem             (18,02 s v rozplavbě).

STARŠÍ DÍVKY

Jenom pět dívek se přišlo „porvat“ o titul přeborníka školy na trati 50 m. Prvenství si vybojovala Marie Šaldová (37,41), zasloužené 2. místo získala závodnice z nesportovní třídy          Nina Fabianková (38,62 s) a pomyslnou bronzovou medaili vyhrála Sabina Moore (45,36 s).

STARŠÍ CHLAPCI

V závodě starších chlapců jednoznačně zvítězil závodní plavec Lukáš Drobilič (26,31 s), čímž vytvořil nový rekord školy. Pro stříbro si doplaval Jakub Vaculík (32,60 s) a pro bronz David Karlín (37,15 s).

GRATULUJEME K ÚSPĚCHŮM A OSOBNÍM REKORDŮM!