Školní přebory sportovních tříd v plavání

V pondělí 20. 12. 2021 se konal na krytém bazénu každoroční přebor v plavání, kterého se tentokrát zúčastnilo jen 39 plavců, což je historicky asi nejméně závodníků. Za těchto všelijakých podmínek doby jsme však ocenili i to, že se závod uskutečnil.

MLADŠÍ DÍVKY

Závod mladších kategorií byl rozdělen na dvě rozplavby, takže každý závodník plaval 2x25m.

Nejlepším časem si prvenství vybojovala plavkyně Tereza Průdková (16,5 s), druhé místo získala Marie Šaldová (16,6 s) a třetí místo urvala Veronika Padělková (18,10 s).

MLADŠÍ CHLAPCI

V této kategorii měli závodníci nelehký úkol, a to porazit, nebo aspoň „časově“ se trochu přiblížit mistrovi ČR v plavání, který pochází z řad sportovních tříd naší školy.  Řeč je o sedmáku Lukáši Drobiličovi, jenž se s očekáváním stal jednoznačným vítězem časem 12,2 s. Avšak i ostatní si vybojovali svými výkony pěkná umístění, pro druhé místo si zásluhou doplaval Jakub Vaculík (15,8 s) a pro třetí Matěj Režňák (18,3 s).

V kategorii starších byla vzdálenost pro závod dvojnásobná, tedy 50 m.

STARŠÍ DÍVKY

Této kategorie se bohužel účastnily pouze dvě dívky, takže závod představoval zároveň finále, kdy se vítězkou nakonec stala Rozálie Košťálová (39,8 s) a hned na krásném 2. místě skončila Klára Fojtíková (50,9 s).

STARŠÍ CHLAPCI

V závodě starších chlapců zvítězil Matyáš Čapka (39,2 s). Pro stříbro si doplaval Ondřej Fibingr (39,6 s) a těsně za ním pro bronz Jiří Wais (40,7 s).

GRATULUJEME VŠEM ZÚČASTNĚNÝM K ÚSPĚCHŮM A OSOBNÍM REKORDŮM!