Přebor školy v přespolním běhu

V pondělí 20.9.2021 se konal v Česnekovém lese za poliklinikou školní přebor v přespolním běhu.

Své síly si přišlo porovnat 42 dívek a 41 chlapců. Počasí nám přálo, takže nestálo nic v cestě, kromě pár kamenů, aby závod v přírodě mohl začít.

V kategorii mladších dívek se nezalekly ty nejmladší, tedy „šesťačky“ ze sportovní třídy, a obsadily hned dvě místa na stupních vítězů. Na ten nejvyšší stupínek si vystoupala Charlotte Petrlová (6.A), i přes nachlazení zvládla vybojovat 2. pozici Šárka Bartošová (7.A) a velmi těsně na 3. místě doběhla malá, ale šikovná Lucie Šebová (6.A).

Kategorii mladších žáků ovládl jednoznačně Lukáš Drobilič (7.A) před Dominikem Meissnerem (7.A) a Štěpánem Klepáčkem (6.A).

V kategorii starších žákyň zazářila i bez svého závodního kola „jindy cyklistka, dnes běžkyně“ Beáta Hermanová (8.A). „Stříbrná“ pak skončila zástupkyně sice nesportovní třídy, přesto velká sportovkyně Anežka Žižková (8.B). Pro neméně cenný „bronz“ si doběhla Kateřina Michlovská (8. A).

V závěru odpoledního zápolení se v kategorii starších chlapců „utrhl“ od dalších závodníků loňský vítěz, tehdy ještě mladší kategorie, Patrik Totka (8.A) a i letos si doběhl pro „zlato“. O 2.místo se zasloužil Matyáš Čapka (9.A) a velkým překvapením dne se stal Adam Štěpán (9.A), který si svým velkým úsilím vybojoval 3. pozici a tím se také zaslouženě probojoval i s dalšími závodníky do okresního kola.

Děkujeme za předvedené výkony, za účast žáků z nesportovních tříd a GRATULUJEME k úspěchům!!