příspěvková organizace
Ředitel školy: Mgr. Iva Jobánková
ijobankova@slovacka.cz | 519 361 282
IČO: 60680709

Facebook ZŠ SlováckáYouTube kanál ZŠ Slovácká
Erasmus

Ocenění společnosti Scio ROP Jihovýchod - Revitalizace sportovního areálu ZŠ Slovácká
SMART vzorová škola eko-zoo.com
K-centrum Břeclav Happy Snack
Projekt Comenius Škola pro demokracii
Home Sport a soutěže 1. stupeň Školní rok 2014/2015 Republikové kolo Celostátní finále školních klubů v BeeBallu

Mezinárodní

Celostátní finále školních klubů v BeeBallu PDF Tisk Email
26. květen 2015

V úterý 26. května proběhlo v softbalovém a baseballovém areálu pražských Eagles celostátní finále školních klubů ve zjednodušené formě softbalu pro nejmenší, BeeBallu. Hrálo se na tři mety, se šesti hráči v poli, bez rukavic s lehkým pěnovým míčem odpalovaným ze stativu. Naši školu reprezentovali Víťa Hlavenka, Ríša Pek, Lucas Harris, Michal Strouhal, Roman Helešic, Tomáš Musil a Šimon Sedlák.

A reprezentovali dobře. Tým Slovácké byl nalosován do skupiny ke každoročním účastníkům soutěže ZŠ Pastviny, Brno a ZŠ Jana Wericha, Praha. Nejdříve se kluci utkali s pražskými hráči a bez bázně „vlítli" na soupeře a nedali mu šanci jít do vedení. Konečné skóre 23:17 bylo pro nás překvapením.

Ve druhém zápase nás čekal několikanásobný vítěz soutěže, baseballisti z Brna. Po několika odpalech na obou stranách bylo vidět, jaký bude mít utkání průběh. Konečný výsledek 11:22 byl až zbytečně krutý. A protože ve skupině každý jednou vyhrál a jednou prohrál, došlo na pravidlo o obdržených bodech. Jeden jediný bod obdržený navíc rozhodl, že naše družstvo nepostoupilo do finálových bojů a hrálo nakonec o páté místo. V těchto zbývajících dvou zápasech už chlapci nedali svým soupeřům šanci a nejdříve porazili hráče ze ZŠ Elišky Přemyslovny, Brno 18:6 a pak ZŠ Doloplazy z Olomouckého kraje 20:5. Zpáteční cestu nejmodernějším vlakem Českých drah kluci prožili s pocitem, že soutěž skončili se stejnou bilancí tří vítězství a jedné porážky jako celkový vítěz – kdo jiný, než ZŠ Pastviny, Brno.

Fotogalerie

Přejít do fotogalerie Skoč na začátek stránky