Ocenění společnosti Scio ROP Jihovýchod - Revitalizace sportovního areálu ZŠ Slovácká
Projekt Comenius Škola pro demokracii

Mezinárodní

Štafetový pohár PDF Tisk Email
29. duben 2015

Ve středu 29. dubna 2015 se na stadionu TJ Lokomotiva Břeclav konalo okresní kolo Štafetového poháru pro štafety žáků 1. stupně.

Za ZŠ Slováckou nastoupilo 16 běžců, 8 chlapců a 8 děvčat, kteří se v celkem třech různých štafetách utkali se soupeři o celkové prvenství a postup do oblastního kola. Za „malou" štafetu, tj. za 1.-3. třídu bojovali v běhu na 8 x 100 m Šimon Sedlák, Jana Piškulová, Dominik Hřibňák, Erik Stohanzl, Tereza Němečková, Arleta Sadílková, Tobias Šálek a Šárka Brucknerová. Hned od prvního úseku získali náskok, který si až do konce vzít nenechali.

Za „velkou" štafetu 8 x 100 m běželi, Ema Helešicová, Filip Jandásek, Filip Vlašic, Michaela Raclavská, Leona Mihalíková, Klára Kachyňová a Vít Hlavenka. Stejně jako jejich mladší spolusoutěžící od prvních metrů šli do vedení a jako první doběhli až do cíle.

Na závěr se běžela štafeta na 8 x 200 m, složená ze dvou chlapců a dvou děvčat jak z „malé", tak i z „velké" štafety. Jejími členy byli Daniel Fabikovič, Ema Helešicová, Šimon Sedlák, Tobias Šálek, Jana Piškulová, Šárka Brucknerová, Klára Kachyňová a Vít Hlavenka. Obdobně jako u předchozích dvou štafet šli od počátku do vedení a s obrovským náskokem téměř 150 m zvítězili a zajistili si tak postup do kola oblastního, které se bude konat 11. května v Břeclavi.