příspěvková organizace
Ředitel školy: Mgr. Iva Jobánková
ijobankova@slovacka.cz | 519 361 282
IČO: 60680709

Facebook ZŠ SlováckáYouTube kanál ZŠ Slovácká
Erasmus

Ocenění společnosti Scio ROP Jihovýchod - Revitalizace sportovního areálu ZŠ Slovácká
SMART vzorová škola eko-zoo.com
K-centrum Břeclav Happy Snack
Projekt Comenius Škola pro demokracii
Malování pro 4 roční období PDF Tisk Email
25. květen 2009

Minulý týden bylo v Mateřské škole na Slovácké ulici v Břeclavi opravdu rušno. Své malířské potřeby zde pod vedením učitelky výtvarné výchovy D. Malinové rozbalila děvčata ze Základní školy Slovácká, členky Výtvarného spolku Masaccio.

Tomuto předcházela dlouhodobá příprava, vytváření návrhů a skic, výběr malířského materiálu, promýšlení postupů práce, v neposlední řadě také čekání na příhodné počasí.

Co bylo hlavním důvodem těchto aktivit? Již v loňském roce se děvčata po dohodě s vedením mateřské školy pustila do zkrášlování obvodové zdi školní zahrady, která byla totálně poničená sprejery a jinými vandalskými“týpky“.

Tentokrát si mladé malířky „vzaly do parády“ vnitřní stranu zdi, tedy v prostoru školní zahrady. Úkol to nebyl lehký – zdivo je nahozeno drsnou šedivou fasádou, která prakticky hned „vypila“ nanesenou barvu. Přesto se nikdo nevzdal a v době od 18.do 22.května nevzhledná, asi padesátimetrová zídka „prokoukla“. Krásná květinová zákoutí symbolizující rozkvetlou jarní louku ožila roztomilými postavičkami motýlů, brouků, žabek, ale pohádkovými hrdiny. Nad tím vším vévodí majestátný čáp jako strážce toho všeho hemžení.

Jak je spokojená s výsledky mnohahodinové práce řekla jedna z účastnic Míša Doležalová:“Je to úžasné, sama jsem nečekala takový úspěch. Krásné bylo taky, že se s námi do práce zapojily i malé děti „školčátka“, s chutí nabíraly barvy a dotvářely naše malby svými výtvory. Byly nadšené a vůbec jim nevadilo, že jsou ob barvy až za ušima.“ Aneta Bartošová z 8.C dodává:“ Teď jen, aby naše malování vydrželo a nenašel se nikdo, kdo by je schválně poničil.“

Debatu uzavřela Mgr.D.Malinová se slovy:“ jsem ráda, že děvčata vždy ochotně přiloží svůj talent, nadšení, zručnost a tedy také ruku k dílu všude tam, kde mohou přispět k užitečné věci. Děti, paní učitelky i rodiče získali tak ve školním dvoře krásné zákoutí, kde bude kvést louka po celý rok.“

Fotogalerie

Přejít do fotogalerie Skoč na začátek stránky