příspěvková organizace
Ředitel školy: Mgr. Iva Jobánková
ijobankova@slovacka.cz | 519 361 282
IČO: 60680709

Facebook ZŠ SlováckáYouTube kanál ZŠ Slovácká
Erasmus

Ocenění společnosti Scio ROP Jihovýchod - Revitalizace sportovního areálu ZŠ Slovácká
SMART vzorová škola eko-zoo.com
K-centrum Břeclav Happy Snack
Projekt Comenius Škola pro demokracii
Home Školní aktivity Projekty Erasmus+ Vzdělávání učitelů v rámci programu Erasmus + Školní vzdělávání KA1
Vzdělávání učitelů v rámci programu Erasmus + Školní vzdělávání KA1 PDF Tisk Email
08. říjen 2014

logo-erasmus
Tento projekt byl financován za podpory Evropské unie.

 

V rámci programu ERASMUS + Školní vzdělávání KA1 byla žádost naší školy - Základní škola Břeclav, Slovácká 40 vybrána a schválena k realizaci. Byla vybrána spolu s dalšími 57 (z toho 33 ZŠ) školami v ČR.

Podali jsme návrh na projekt s plánem dalšího vzdělávání pracovníků skrze zahraniční mobility. V žádosti byl popsán plán rozvoje v rámci Evropské unie, tzv. European Development Plan, a byly naplánovány aktivity profesního rozvoje pracovníků v horizontu 2 let.

Mezi možnými aktivitami byla vybrána aktivita Profesní rozvoj (staff training), zde je u možněno učitelům účastnit se aktivit dalšího profesního rozvoje v zahraničí, a to v podobě účasti na kurzech. Konkrétně nám bylo schváleno celkově šest metodicko-jazykových kurzů pro pedagogy cizího jazyka. Jedná se o 5 kurzů v rámci destinace Spojené království a 1 kurz v destinaci Německo. Vycházíme z potřeb vzdělávání pedagogů cizího jazyka, kdy zejména zahraniční mobility jsou nezbytné pro jejich odborný rozvoj. Tyto zahraniční mobility mohou být realizovány v rozmezí projektu od 1.8.2014 do 31.7.2016. Zkušenosti z těchto zahraničních metodicko-jazykových kurzů budou pak předávány pedagogům v rámci naší školy, ale i ostatních škol. Samozřejmě zkušenosti a dovednosti z těchto kurzů budou aplikovány ve výuce žáků.