příspěvková organizace
Ředitel školy: Mgr. Iva Jobánková
ijobankova@slovacka.cz | 519 361 282
IČO: 60680709

Facebook ZŠ SlováckáYouTube kanál ZŠ Slovácká
Erasmus

Ocenění společnosti Scio ROP Jihovýchod - Revitalizace sportovního areálu ZŠ Slovácká
SMART vzorová škola eko-zoo.com
K-centrum Břeclav Happy Snack
Projekt Comenius Škola pro demokracii
Home Školní aktivity Akce a události Školní rok 2016/2017 5. B ve fyzikální laboratoři
5. B ve fyzikální laboratoři PDF Tisk Email
28. únor 2017

Dnes jsme byli v učebně fyziky. Dělali jsme různé pokusy s elektřinou. U jednoho pokusu se paní učitelka nebezpečně přiblížila a koplo ji to do hlavy. Ale ona se tomu jenom zasmála a pokračovali jsme dál.
Pan učitel Fadrný je moc fajn. Vše nám ochotně vysvětlil.
Moc jsem si to užila a těším se na další zážitky z hodin fyziky v příštím roce.
Andrea Fabikovičová

Pan učitel Fadrný nám v učebně fyziky vyprávěl o statické elektřině. Měl v ruce malou plastovou kouli a na stole byla velká železná koule. Na kouli dával papírové vlasy a říkal, že když mají holky tenké vlasy a čerstvě umyté, tak vznikne statická elektřina. Paní učitelku ta koule kopla. Při dotyku koule vytvořily blesk.
Daniel Šudrla

Dnes 14.2. jsme šli do laboratoře fyziky za panem učitelem Vlastimilem Fadrným. Ze začátku jsme si něco psali do sešitů a pak zkoušel pan učitel udělat na stroji statickou elektřinu a jak se to nabilo, vzal hůlku a přiblížil ji a mezi ní přeskočil elektrický výboj. Pan učitel nám o tom povídal. Mezitím co jsme si zase něco psali do sešitů, tak tam něco chystal. Potom nám vysvětlil, co budeme dělat. Budeme pracovat se žárovkou, spínačem a vodiči. Bylo to fajn.
David Hřibňák

Dnes jsme byli ve třídě fyziky a učili jsme se o statické elektřině. Dělali jsme pokus se dvěma koulemi. Jedna měla pás, který se třel o sebe a vháněl do ní proud, a když jsme přiložili druhou kouli na plastové tyčce, aby to nikoho nekoplo, tak vznikl statický výboj. Byl to opravdu moc velký zážitek, na který nikdy nezapomenu. Potom jsme si přišli pro pomůcky – žárovku, spínač a 3 vodiče. Vodiče jsme potom zapojili do žárovky, spínače a do zásuvky označeny + a – a po zapnutí spínače se žárovka rozsvítila. Byl to moc hezký den a moc se mi líbilo, jak nás pan učitel Fadrný učil něco nového. Ale nejvíc se mi líbil ten pokus.
Dominik Hřibňák

Hodina fyziky
Dnes jsme byli v učebně fyziky. Zkoušeli jsme spoustu pokusů. Hodinou nás provázel pan učitel Fadrný a naše paní učitelka Ščuková. Byla to zábava. Pan učitel přinesl přístroj na výrobu statické elektřiny, paní učitelka si chtěla vyzkoušet jak jí vstanou vlasy, ale stoupla si moc blízko a dostala výboj elektřinou. Nic se jí nestalo. Potom jsme si sestavovali elektrický obvod. Bylo to super a taky zábava. Už se těším, až budu mít příští rok fyziku.
Jana Piškulová

Dne 14. 2. 2017 v úterý jsme byli v laboratoři ve fyzice. Dělali jsme tam pokusy s elektřinou.
K použití jsme měli: žárovku, vypínač a 3 vodiče. Pan učitel Fadrný nám ukazoval pokus se statickou elektřinou. Naše paní učitelka Eliška Ščuková byla takový pokusný králík, protože jak nám ukazoval pan učitel pokus se statickou elektřinou, tak to paní učitelku koplo. Já jsem se lekla, protože paní učitelka trochu zakřičela, ale pak se smála. Moc se mi líbilo dělat pokusy s elektřinou. Těším se do 6. třídy jak se o elektřině naučím víc.
Julie Klvačová

Dnes jsme v hodině přírodovědy byli v učebně fyziky. Probírali jsme učivo o elektřině. Zkoušeli jsme také zapojit malinkatou žárovku. K tomu jsme použili 3 vodiče, spínač a baterku. Pan učitel nám vše vysvětlil a názorně ukázal a teď učivo o elektřině chápu mnohem víc.
Potom jsme si říkali, jaké předměty jsou vodiče a nevodiče. Taky nám předvedl stroj na výrobu statické elektřiny. Naše paní učitelka si stroj také vyzkoušela. Bohužel jí to koplo do ucha, statickou elektřinou, ale smála se tomu. Tahle hodina mě velmi bavila, byla zajímavá a naučná. Určitě bych si to chtěla zopakovat.
Linda Chorvátová 

Dnes jsme byli v učebně Fyziky. Učil nás tam pan učitel Vlastimil Fadrný můj učitel T-ballu. Hodně jsem se toho dozvěděla a naučila. Dělali jsme pokus se žárovkou, spínačem a třemi vodiči. Byl tam i stroj na výrobu statické elektřiny. Koule na válci v něm pás a pan učitel měl v ruce plastovou tyčku a na ní byla železná koule. Bylo to zajímavé.
Lucka Kociánová

Elektrická energie
Dnešní hodina přírodovědy se mi líbila. Zkoumaly jsme elektrickou energii. Pan učitel Fadrný nám řekl něco nového o energii. Nejlepší bylo, že jsme si to mohli vyzkoušet. Mě se nejvíce líbil pokus s vodičem, spínačem a žárovkou. Také nám pan učitel ukázal stroj na výrobu statické energie. Byla to pro mě velmi zajímavá hodina.
Matyáš Bohatý

Dnešek byl jiný
Dneska jsme měli hodinu přírodovědy v učebně fyziky. Pan učitel Fadrný nám ukazoval pokus s přístrojem. Tento přístroj se jmenuje Van de Graaffův generátor. Byla na něm taková kovová koule, do které proudila statická elektřina. Do této koule se z vrchu zapíchly papírové třásně, a když se přístroj zapnul tak třásně se svedly směrem ke stropu. Potom nás čekalo (podle mě něco zajímavějšího). Zkusili jsme si vyrobit ve trojici nebo ve dvojici elektrický obvod. Do jedné skupinky jsme dostali žárovku, spínač a tři vodiče. Chvilinku jsme sestavovali a našim výsledkem bylo rozsvítit žárovku. Celé třídě se to podařilo. Během toho všeho jsme si stihli zapsat zápis do malého sešitu. Pět minut před koncem hodiny jsme se vystěhovali z učebny Fyziky do naší třídy. Všechny nás to opravdu bavilo.
Nela Kumštová 

V hodině fyziky jsme jsi zkoušeli zapojovat spínače a vytvářeli jsme elektrický obvod. Pan učitel Fadrný byl super, se vším nám pomáhal a vše nám vysvětlil a ukázal. V polovině hodiny jsme dostali úkol rozsvítit žárovku. Na začátku hodiny jsme si ukazovali výrobu statické energie. Byla to velká koule. Paní učitelka se k ní přiblížila a jemně ji to koplo, ale pak jsme se tomu všichni zasmáli
Nelly Lažová

Dnes nám pan učitel Fadrný v učebně fyziky ukázal pokusy. První pokus byl o výrobě statické elektřiny. Ve druhém jsme si ukázali, jak funguje spínač při sestavení elektrického obvodu. Ze začátku nešlo světlo zapnout. Pak jsme vyměnili žárovku a světlo se rozsvítilo.
Petr Wang

Dnešek byl super. Pokoušeli jsme se rozsvítit žárovku. Všem skupinkám se to povedlo. Měli jsme žárovku, 3 vodiče a spínač. Seděli jsme většinou po třech. Všechny pokusy jsme dělali v laboratoři. Vysvětlil nám to pán učitel Fadrný.
Simona Greplová

Pokus
Dnes jsme v laboratořích dělali pokusy. Ochotný pan učitel vysvětlit postup pokusu .Poté jsme si šli pro žárovku,3 krát vodič a spínač. Ve stolech byli zabudovány zásuvky se znaky + a -.Do ni jsme zapojili první vodič ten jsme zapojili do žárovky Další vodič jsme zapojili do žárovky a spínače. Poslední vodič jsme zapojili do zásuvky a spínače zapojili jsme spínač a žárovka se rozsvítila.
Tobiáš Balga