příspěvková organizace
Ředitel školy: Mgr. Iva Jobánková
ijobankova@slovacka.cz | 519 361 282
IČO: 60680709

Facebook ZŠ SlováckáYouTube kanál ZŠ Slovácká
Erasmus

Ocenění společnosti Scio ROP Jihovýchod - Revitalizace sportovního areálu ZŠ Slovácká
SMART vzorová škola eko-zoo.com
K-centrum Břeclav Happy Snack
Projekt Comenius Škola pro demokracii
Projekt Karel IV. ve IV. B PDF Tisk Email
06. červen 2016

 …..proběhl průřezem aktivit v jednotlivých předmětech.

Začali jsme v městské knihovně v Břeclavi, kde pro nás paní Létalová připravila knihovnickou lekci o životě našeho panovníka s různými kvízy a promítáním.

V pracovní výchově s paní učitelkou Zárubovou čtvrťáci vyrobili královské koruny a dověděli se spoustu informací o korunovačních klenotech.
Ve vlastivědě jsme hledali různá historická data a komunikovali jsme na téma doby Karla IV. Do hodiny za námi také přišla vyučující dějepisu na II. stupni paní učitelka Irena Kiliánová. Některé poznatky  nám doplnila. Zároveň jsme dostali velkou pochvalu za to, kolik toho o této době a  panovníkovi  víme. Paní učitelce děkujeme, že si na nás udělala čas.

A pak nastalo to velké budování.  Jako kdysi císař Karel IV. pozval stavitele z Francie a Německa a ti začali Prahu budovat i my jsme se pustili do stavby Nového města pražského. Byl to úžasný zážitek pozorovat děti, jak jim šla práce od ruky, a město jenom vzkvétalo.  Stejně jako tehdy před dávnými lety. Vystavené práce zdobí  hlavní chodbu naší školy.

Mgr. Eliška Ščuková

Fotogalerie

Přejít do fotogalerie Skoč na začátek stránky