příspěvková organizace
Ředitel školy: Mgr. Iva Jobánková
ijobankova@slovacka.cz | 519 361 282
IČO: 60680709

Facebook ZŠ SlováckáYouTube kanál ZŠ Slovácká
Erasmus

Ocenění společnosti Scio ROP Jihovýchod - Revitalizace sportovního areálu ZŠ Slovácká
SMART vzorová škola eko-zoo.com
K-centrum Břeclav Happy Snack
Projekt Comenius Škola pro demokracii
Školní výlet II. B PDF Tisk Email
30. květen 2014

A je tu závěr školního roku a s ním doba výletů.

My ze II.B jsme letos vyrazili na Pálavu. Výlet nám pomohl zorganizovat pan Kubát (Pajda) z Centra volného času Duhovka. První den jsme se z Klentnice vydali přes Stolovou horu a Sirotčí hrádek do Klentnice. Seznámili jsme se s historií hradu a přečetli jsme si pověst. Vyšplhali jsme na nejvyšší horu Pálavy Děvín, kde jsme určovali květiny a seznamovali se s pálavskou faunou. Samozřejmě nechyběla spousta různých her, které si s námi po cestě Pajda zahrál.

Statečně jsme vyšlapali až na Dívčí hrady, odkud jsme pozorovali Dolní Věstonice, místo našeho ubytování. Po večeři, kterou pro nás připravila paní Plodková, naše zásobovačka, kuchařka a ochotná pomocnice pro všechno, jsme museli projevit nutnou dávku statečnosti na stezce odvahy. Ta vedla věstonickými vinohrady, kolem pole a na cestu nám svítily pouze hvězdy a měsíc. Všichni jsme to zvládli!

Ráno jsme ještě navštívili muzeum lovců mamutů, seznámili jsme se s naší nejstarší minulostí a pak už hurá na vlak do Popic. Jestli jsme byli unavení? Kdepak, po cestě jsme si ještě zpívali, aby nám to lépe ubíhalo.

Příští rok se určitě vypravíme poznávat další krásná místa naší vlasti.

Mgr. Eliška Ščuková

 

Fotogalerie

Přejít do fotogalerie Skoč na začátek stránky