příspěvková organizace
Ředitel školy: Mgr. Iva Jobánková
ijobankova@slovacka.cz | 519 361 282
IČO: 60680709

Facebook ZŠ SlováckáYouTube kanál ZŠ Slovácká
Erasmus

Ocenění společnosti Scio ROP Jihovýchod - Revitalizace sportovního areálu ZŠ Slovácká
SMART vzorová škola eko-zoo.com
K-centrum Břeclav Happy Snack
Projekt Comenius Škola pro demokracii
Home Školní aktivity Akce a události Školní rok 2013/2014 Souboj čtenářů – jdeme do finále!
Souboj čtenářů – jdeme do finále! PDF Tisk Email
14. duben 2014

Letos poprvé se naše škola zapojila do soutěže Souboj čtenářů. Soutěž  určenou žákům 6. tříd pořádá Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně Rosteme s knihou. Jedním s cílů je podpora propagace četby u českých dětí. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 57 třídních kolektivů z celé České republiky. ZŠ Břeclav Slovácká reprezentovala třída 6.B pod vedením vyučující českého jazyka Mgr. Heleny Ondrejkové.

Úkolem žáků bylo v  časovém  limitu dvou měsíců přečíst určenou knihu a  vést si poznámkový blok z četby. 14. dubna proběhlo online kolo soutěže, soutěžní družstva musela během  třiceti minut elektronicky odeslat odpovědi na 25 otázek, které prověřovaly znalost obsahu určených knih. Družstvo žáků 6.B  obsadilo v tomto kole první příčku.

Jak sami žáci vnímali průběh online kola, dokládají postřehy žákyně 6.B Veroniky Vysloužilové:

Když jsme 14. dubna v 10:00 h zasedli k počítačům, objevila se nervozita. Po připojení k samotnému systému Souboje čtenářů nastaly menší technické problémy. Po chvíli však konečně naskočily otázky  a všichni rychle začali psát odpovědi. Na každou knihu připadlo pět otázek. A které knihy jsme to vlastně četli? Tucet povídek jen tak, Perlorodky, Lichožrouti navždy, Příběhy zdí a Spící město. Otázky, které se někomu zdály lehké, někomu zase ne, jsme stačili včas odeslat. Pak už jsme jen nervózně čekali na den, kdy zveřejní výsledky. Byli jsme všichni překvapení a šťastní, když nám paní učitelka ukázala výsledkovou listinu a my jsme zjistili, že jsme první.

Teď je před námi finálové kolo, do kterého postupuje prvních pět umístěných tříd z celkového počtu 57. Finále se uskuteční v pátek 16. května 2014 od 13:00 do 14:50 hodin v sále Rosteme s knihou na 20. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2014.

 Mgr. Helena Ondrejková

Fotogalerie

Přejít do fotogalerie Skoč na začátek stránky