příspěvková organizace
Ředitel školy: Mgr. Iva Jobánková
ijobankova@slovacka.cz | 519 361 282
IČO: 60680709

Facebook ZŠ SlováckáYouTube kanál ZŠ Slovácká
Erasmus

Ocenění společnosti Scio ROP Jihovýchod - Revitalizace sportovního areálu ZŠ Slovácká
SMART vzorová škola eko-zoo.com
K-centrum Břeclav Happy Snack
Projekt Comenius Škola pro demokracii
Home Školní aktivity Akce a události Školní rok 2013/2014 Omalovánky ornamentů z Podluží
Omalovánky ornamentů z Podluží PDF Tisk Email
14. leden 2014

Omalovánky ornamentů z PodlužíOmalovánky ornamentů z Podluží rozpoutaly lavinu velkého zájmu.

O besedy v Městské Knihovně Břeclav malování mašlí i o ornament samotný byl veliký zájem a mám radost, že původní nápad udělat jen omalovánky se rozrostl na další krásné nápady jak ornament dostat i mezi děti a všechny lidi, kteří se o tradiční ornament zajímají. Zájem projevila i Česká televize Brno k natáčení do pořadu Folklorika, který bude vysílán začátkem března na ČT 2.

Natáčelo se u paní Procházkové o moderním pojetí ornamentu v současném oděvu společně s děvčaty s FS Svéráz z Tvrdonic.
Druhý den se natáčelo jak omalovánky pomáhají kantorům a dětem ve škole. Úkolu se zhostila paní učitelka Ščuková s dětmi 2. třídy ze ZŠ Slovácké a paní Švirgová jim pomohla hodinu obohatit.

Děti ze II.B malovaly srdéčka, zavrťánky, jabúčka, slimáčky a další prvky, ze kterých za pomoci paní Švirgové vymalovaly také žudro. Také si už zvládly omalovat mašle a spolu s Tomášem Harvánkem ze VII. A si zazpívaly a zatančily. Zábavné bylo také pexeso a puzzle na němž také nechyběly lidové ornamenty. Společný projekt se podařil a pevně doufáme, že mezi těmito druháčky v budoucnu najdeme nositele lidových tradic.

Třetí den se natáčelo ještě u mě a s dalšími malérečkami z Lanžhota paní Ciprisovou a Švirgovou a z Kostic paní Polínkovou.

Seznámit se s lidovými tradicemi svého kraje je pro děti velmi důležité. Omalovánky lidového ornamentu z Podluží jsou výborným materiálem, který mohou využít jako předlohu a paní Benešová odvedla jejich uvedením na trh záslužnou práci.

Dagmar Benešová - Hermi foto
Mgr. Eliška Ščuková - ZŠ Slovácká Břeclav

Fotogalerie

Přejít do fotogalerie Skoč na začátek stránky