příspěvková organizace
Ředitel školy: Mgr. Iva Jobánková
ijobankova@slovacka.cz | 519 361 282
IČO: 60680709

Facebook ZŠ SlováckáYouTube kanál ZŠ Slovácká
Erasmus

Ocenění společnosti Scio ROP Jihovýchod - Revitalizace sportovního areálu ZŠ Slovácká
SMART vzorová škola eko-zoo.com
K-centrum Břeclav Happy Snack
Projekt Comenius Škola pro demokracii
Po muzejních cestičkách PDF Tisk Email
21. červen 2012

Dobrá spolupráce

Spolupráce s muzeem toho města, ve kterém děti žijí, by měla patřit k samozřejmosti každého učitele.

O to více jsme letos s dětmi uvítali akci Městského muzea v Břeclavi, která byla připravena pro břeclavské i okolní školy a nese velmi pěkný název "Po muzejních cestičkách". Tato akce byla pro nás výzva a motivace pro další spolupráci.

Letos jsme v muzeu byli s dětmi mnohokrát. Zaujaly nás výtvarné výstavy našich rodáků i osudy židovského obyvatelstva v Břeclavi. Dostali jsme se do míst, která nejsou běžným návštěvníkům dostupná, a nakonec jsme se také s dětmi sami podíleli na přípravě a realizaci muzejního života v Břeclavi. Fundovaní průvodci paní Sadílková a pan Křivánek nám nabídli zajímavý výklad, který byl ušitý na míru pro děti školního věku, plný scének, her a pracovních listů. Využití moderní techniky dětem nabídlo interaktivní přístup k dějinám.

Toto vše svědčí o kvalitě našeho Břeclavského muzea, zejména pak o vysoké odbornosti a profesionalitě paní ředitelky Káňové. V poslední době se jí podařilo získat pro muzeum opravdu kvalitní expozice se zajímavými exponáty.

Pokud se učitel se svými žáky rozhodne pro takovouto spolupráci, pak to jistě nese spoustu výhod pro vzdělávání žáků, ale především velmi cenných životních zkušeností a poznatků, zážitků a dojmů, které si děti odnesou do dalšího života.

Soutěž "Po muzejních cestičkách" jsme my, žáci 5.C základní školy Slovácká v Břeclavi, vyhráli. A jaká byla odměna? Přímo báječná. Byl to výlet lodí k Janohradu.

Hezky jsme se vystrojili jako námořníci, namalovali transparent a vlajky, taky jsem naložili nějakou námořnickou stravu a mohli jsme vyplout. Za odměnu nám přálo také počasí a piknik pod Janohradem neměl jedinou chybičku.

Všem v muzeu moc děkujeme za krásný den.

Eliška Ščuková

Fotogalerie

Přejít do fotogalerie Skoč na začátek stránky