příspěvková organizace
Ředitel školy: Mgr. Iva Jobánková
ijobankova@slovacka.cz | 519 361 282
IČO: 60680709

Facebook ZŠ SlováckáYouTube kanál ZŠ Slovácká
Erasmus

Ocenění společnosti Scio ROP Jihovýchod - Revitalizace sportovního areálu ZŠ Slovácká
SMART vzorová škola eko-zoo.com
K-centrum Břeclav Happy Snack
Projekt Comenius Škola pro demokracii
Home Školní aktivity Akce a události Školní rok 2010/2011 Vernisáž výstavy "S pradědečkem po škole"
Vernisáž výstavy "S pradědečkem po škole" PDF Tisk Email
16. květen 2011

Když se ruka k ruce vine, tak se dílo podaří

Tak začínala vyučovací hodina psaní ve staré škole před sto lety, a tak také bylo zahájeno vyučování na vernisáži výstavy „S pradědečkem po škole." Tuto výstavu pořádá Městské muzeum v Břeclavi.

Žáci ze IV.C na Slovácké ulici v Břeclavi spolu se svou třídní učitelkou Mgr.Eliškou Ščukovou a žáci devátých ročníků s Mgr. Dagmar Malinovou připravili ve spolupráci s PhDr. Káňovou – ředitelkou muzea a jejími spolupracovníky vtipnou vernisáž této výstavy. V dobových kostýmech a za použití muzejních rekvizit zinscenovali divadlo malých forem a sehráli jak vypadalo vyučování za doby staré rakouské monarchie.

Jestliže se neustále mluví o tom, že vyučování by co nejvíce mělo být propojeno s vlastním prožitkem, pak tato forma je nanejvýš vhodná pro upevnění získaných vědomostí. Takovýto netradiční způsob výuky nenahradí žádná učebnice, žádná tabule byť by byla sebeinteraktivnější.

S paní ředitelkou Káňovou jsme spolu se svou kolegyní Malinovou již několikrát pracovali na mnoha muzejních projektech a lekcích. Pro zajímavost vyjmenuji jenom ty nejzdařilejší: výročí železnice v Břeclavi, folklorní témata, loutkové divadlo, film Arabela, různé výtvarné dílny zejména k Velikonocům a Vánocům. Paní ředitelka přispívá fundovaným výkladem a dobře připraveným prostředím muzea a my učitelé dodáme další nápady a formy práce a především přivedme děti, které jsou z výuky teoreticky připraveny. Muzeum se pak stává tvůrčí dílnou nebo vhodným prostorem pro praktické proniknutí do historie. A kolektiv muzea na děti nikdy nezapomene s nějakým občerstvením, které jim připraví jako dárek za dobře odvedenou práci.

Myslím, že PhDr. Káňová vzala práci v muzeu za ten správný konec, protože právě děti se i v budoucnu budou do muzea vracet, když budou vědět, že se tam něco nového dovědí, a že je tam čeká příjemná atmosféra a milí lidé.

Mgr Eliška Ščuková

Fotogalerie

Přejít do fotogalerie Skoč na začátek stránky