příspěvková organizace
Ředitel školy: Mgr. Iva Jobánková
ijobankova@slovacka.cz | 519 361 282
IČO: 60680709

Facebook ZŠ SlováckáYouTube kanál ZŠ Slovácká
Erasmus

Ocenění společnosti Scio ROP Jihovýchod - Revitalizace sportovního areálu ZŠ Slovácká
SMART vzorová škola eko-zoo.com
K-centrum Břeclav Happy Snack
Projekt Comenius Škola pro demokracii
Arabela v muzeu PDF Tisk Email
08. únor 2011

Třída 1.B

Žáci I.B navštívili dne 16. února 2011 výstavu s názvem „Arabela", která se konala v Městském muzeu a galerii Břeclav. Prohlédli si originální kostýmy, které nosily postavy seriálu i část jednoho z příběhů o pohádkové říši i jejích obyvatelích. V hodině výtvarné výchovy pak na základě svých zážitků namalovali nejoblíbenější postavu ze seriálu Arabela.

Mgr. Šárka Helešicová

Třída 4.B

Také máte rádi pohádky? My moc. Proto jsme dne 15.2.2011 navštívili  Městské muzeum a galerii v Břeclavi, kde se konala výstava kostýmů a rekvizit z pohádkového seriálu Arabela.

Přenesli jsme se do říše pohádek, kde na nás čekala princezna Arabela s celou královskou rodinou, čarodějem Vigem, zlým Rumburakem a mocným Fantomasem. K vidění byl i kouzelný prsten, křišťálová koule, cestovní plášť nebo královská koruna a žezlo.

Někteří měli to štěstí a usedli na královský trůn, či se na chvíli stali babičkou Červené Karkulky. Další si vyzkoušeli pohádkové kostýmy. Nakonec jsme usedli do pokoje rodiny Majerových a sledovali jsme jeden díl pohádkového seriálu. Jen škoda, že jsme si nemohli vyzkoušet, jak funguje kouzelný prsten...

Žáci ze 4.B

Třída 4.C

Městské muzeum v Břeclavi nabídlo dětem i veřejnosti zajímavou výstavu. Jednalo se o ukázku filmových kostýmů a rekvizit z pohádkového seriálu Arabela.

My, děti ze IV. C jsme si mohli prohlédnout kouzelný plášť, viděli jsme také Arabelin prsten a křišťálovou kouli čarodějnice. Pan Křivánek nám poutavě vyprávěl zajímavé příběhy , které se k rekvizitám vztahovaly při filmování.

S některými rekvizitami jsme si také zahráli. Nikola Bartošová hrála babičku a ležela v posteli, v níž ve filmu odpočívala babička Červené Karkulky a s Monikou Škrobáčkovou si zahrály scénku. V královském křesle a s korunou na hlavě zasedli obě Terezky a třídní „král" Jan. Také paní učitelka a některé další děti si vyzkoušely kostýmy.

Krátkou ukázkou jsme si připomněly filmové zpracování na videoprojekci.

V muzeu jsme strávili příjemnou hodinku.

Podle podkladů Moniky Škrobáčkové
zpracovala Eliška Ščuková

Fotogalerie

Přejít do fotogalerie Skoč na začátek stránky