příspěvková organizace
Ředitel školy: Mgr. Iva Jobánková
ijobankova@slovacka.cz | 519 361 282
IČO: 60680709

Facebook ZŠ SlováckáYouTube kanál ZŠ Slovácká
Erasmus

Ocenění společnosti Scio ROP Jihovýchod - Revitalizace sportovního areálu ZŠ Slovácká
SMART vzorová škola eko-zoo.com
K-centrum Břeclav Happy Snack
Projekt Comenius Škola pro demokracii
Každoroční setkání u krmelce PDF Tisk Email
03. únor 2011
I letos jsme se třídou vyrazili za zvířátky ke krmelci do Kančí obory. Každý si pro zvěř něco připravil. Já jsem si naplnil plný pytel.

Výlet dostal jinou atmosféru, když jsem zjistil, jak je můj pytel těžký. Honza Joch se nabídl, že mi pomůže. Já jsem tuhle nabídku přijal, protože pytel vážil skoro 6 kg a sám bych ho celou cestu neunesl. Tak jsme se střídali od školy až k zámku. Hodně nám cestu usnadnilo to, že tady už bylo dostatek sněhu a Šimon Balga měl s sebou boby. Tak jsme náklad šťastně přepravili až do cíle.

Zvířata v zimě často strádají hladem a my jsme jim přichystali hostinu přímo královskou. Všechno jsme uložili pěkně pod stříšku, protože jsme si povídali o tom , že pečivo, které bychom nechali rozmočit by zvěři mohlo způsobit zažívací potíže. Mysleli jsme také na ptáčky. Vysypali jsme jim pod krmelec slunečnicová semínka a na strom pověsili lojové koule.

I my jsme nakonec dostali odměnu a tou bylo bobování a jiné radovánky na sněhu. Byli jsme sice mokří jako myši, ale pořádně jsme si to užili! Unavení, ale spokojení jsme se vrátili do školy.

Fotogalerie

Přejít do fotogalerie Skoč na začátek stránky