příspěvková organizace
Ředitel školy: Mgr. Iva Jobánková
ijobankova@slovacka.cz | 519 361 282
IČO: 60680709

Facebook ZŠ SlováckáYouTube kanál ZŠ Slovácká
Erasmus

Ocenění společnosti Scio ROP Jihovýchod - Revitalizace sportovního areálu ZŠ Slovácká
SMART vzorová škola eko-zoo.com
K-centrum Břeclav Happy Snack
Projekt Comenius Škola pro demokracii
Home Školní aktivity Akce a události Školní rok 2009/2010 Výměnný pobyt v rámci projektu Comenius v Itálii
Výměnný pobyt v rámci projektu Comenius v Itálii PDF Tisk Email
27. září 2009

Zúčastnila jsem se projektu Comenius

Zúčastnila jsem se Projektu Comenius, do kterého se zapojili Česká republika, Island, Německo, Španělsko a samozřejmě Itálie.
Ubytování: Byla jsem ubytovaná v přijemné italské rodině, jež bydlela nedaleko města Soverato, konkrétně ve vesnici jménem Badolato. Moje hostitelka se jmenovala Papalo Anna Laura. Byla na mě velice milá a vždy mi se vším pomohla.
Zážitky: Mým největším zážitkem bylo koupání v Průzračně modrém moři, kde jsem dokonce spatřila na vlastní oči živou chobotnici. Získala jsem mnoho zážitků, přátel a zkušeností. Byla to pro mě jedna velká zkouška, v níž si myslím, že jsem obstála. Navštívila jsem spoustu zajímavých míst a poznala italskou kulturu a zvyky.

Nikola Jurasová

Výlet

Dne 27.9.2009 jsme se se školou vydali na výměnný pobyt do Itálie v rámci projektu Comenius. Vyjeli jsme brzy ráno. Bylo jasné, že to bude náročná cesta, protože cesta na místo je dlouhá 2000km, což se nedá ujet za jeden den. Přespali jsme v malé vesničce na začátku Itálie. Na druhý den jsme se vydali až ke konci Itálie, do města jménem Soverato. Přijeli jsme až v podvečer.Čekaly na nás hostitelské rodiny a tak jsme jeli do našeho "nového domova", kde jsme byli dva dny. Pobavili jsme se s naším hlavním hostitelem jménem Simon Franzé, večer jsme ještě jeli do Soverátské školy, kde se sešli žáci se všemi učiteli. Během týdne jsme se byli podívat ve všech školách v Soveratu, ale byli jsme také v místním divadle, kde bylo to nudné, protože to bylo vše italsky a tak pro nás čechy to bylo naprosto zbytečné. Zajímavý byl pouze výlet do Reggio of Calabria, kde jsme byli v muzeu. Také jsme se stihli okoupat v moři. Cesta zpět proběhla v pořádku, hlavně díky našemu skvělému řidiči a učiteli Milanu Klimovi.

Pavel Budovič

Fotogalerie

Přejít do fotogalerie Skoč na začátek stránky